Stalo se

George Clooney

George Clooney si ale získal respekt také na politické půdě. Angažoval se v hnutí proti válce v Íráku, stal se prostředníkem mezi znepřátelenými tábory v Dárfúru, kde zemřelo přes 200 000 lidí a téměř dvaapůl milionů lidí uprchlo ze svých domovů. Clooney o tomto konfliktu hovořil na Radě bezpečnosti OSN. Za svou humanitární práci byl navržen na Nobelovu cenu míru a stal se oficiálním poslem míru spojených národů.Filmová hvězda, scénárista, producent a režisér je také aktivistou v charitativních kampaní. je organizátorem tzv. Telethonu, což je ojedinělá charitativní kampan kde si finanční dárce může telefonicky popovídat s celebritou, kterou si sám vybere.
První Telethone se uskutečnil po 11. září 2001 kdy se shromaždovaly peníze pro pozůstalé obětí teroristického útoku, další se pak konal nedávno při neštastném zemětřesení na Haiti. Telethonu se pokaždé účastní jen ty nejpřednější celebrity světového showbyznysu, je to nejprestižnější charitativní událost.
Georgi Clooneymu se prostě daří vše na co sáhne. Stále ale neztratil svou pokoru a nadhled. "Bez pohotovosti bych nikdy neudělal tak skvělou kariéru. Mohl bych si namlouvat, že bych se díky své genialitě stejně proslavil, ale není to pravda. Měl jsem prostě kliku". Uvedl Clooney.
Žádné komentáře