Stalo se

Angelina Jolie

Angelina Joile Voight se narodila herci Johnu Voightovi a herečce Marcheline Bertrant roku 1975. Brzy poté je ale otec opustil a tak zůstala společně s bratrem v péči matky.
Svému otci nemohla Angelina přijít na jméno dlouhá léta, usmířili se teprv nedávno. K herectví se dostala už v pěti letech po boku svého otce v komedii Looking to get out. Od 16 let se věnovala profesionálnímu modelingu. Objevila se ve videoklipech hudebních umělců jako jsou Meatloaf, Rolling Stones nebo Lenny Kravitz.
Sem tam dostala malou roličku v bezvýznamných filmech. Hlavní roli Angelina Jolie dostala až ve snímku Hackeři, kde se seznámila se svým prvním manželem britským hercem Johny Lee Millerem. Manželství ale nevydrželo ani rok.
Snímek, který jí vynesl do světa hvězd se jmenoval Gia. Byl to autobiografický televizní snímek v němž Angelina ztvárnila kontroverzní modelku, která zemřela na AIDS v 26 letech. Za tento film získala Angelina Jolie Zlatý Globus a nominaci na EMY.
Díky těmto úspěchům dostává velké množství filmových nabídek.
Následující rok natočila film Bláznivá Runway, kde potkala svého druhého nastávajícího hereckého kolegu Billyho Boba Thorntona, vydrželi spolu necelé dva roky.
Dalším velmi významným úspěchem byla role Lisy ve filmu Narušení, kde ztvárnila bezcitnou pacientku psychiatrické léčebny. Tato role jí vynesla Zlatý Globus a Oscara za vedlejší ženskou roli. Od té doby patří Angelina Jolie mezi elitu herecké společnosti. Řadí se také k nejdražším herečkám současnosti.
Momentálně žije s hereckým kolegou Bradem Pittem, snímž má 6 dětí. Patří mezi nejsledovanější pár v Hollywoodu. Angelina Jolie má minulost více než kontroverzní. Tisk spekuloval o jejím údajném vztahu s vlastním bratrem, její otec jí označil za vyšinutou a také ona sama přiznala, že našla zalíbení v ubližování si nožem, v mládí se zajímala o okultismus. Netají se ani svou bisexuální orientací.
At už je Angelina Jolie jakákoliv, má srdce na pravém místě. Je nejaktivnější celebritou v charitativních činnostech. Angelina Jolie se stala největší inspirací pro dobrodiní mezi obyčejnými lidmi. Angelina Jolie je ikonou nového tisíciletí.
2011      Kung Fu Panda: The Kaboom of Doom
        Tourist, The
        Wanted 2
 2010      Salt
 2008      Kung Fu Panda
        Výměna
        Wanted
 2007      Beowulf
        Síla srdce
 2006      Kauza CIA
 2005      Mr. & Mrs. Smith
        Sledge: The Untold Story
 2004      Alexander Veliký
        Fever, The
        Příběh žraloka

angelina s rodinou

0216_brad_angelina_r

Společně s otcem

0221_jolie_voight_sp