Stalo se

Nejnebezpečnější gangy světa

6. místo La Eme

Vznik: 1957
Oblast: Federální věznice USA a Jižní Kalifornie
Etnikum: Latino
Počet: 50 000

Mexická mafie známá jako La Eme je organizovaná zločinecká organizace, která patří k nejstarším a k nejmocnějším gangům ve Spojených Státech Amerických. La Eme vznikla na konci padesátých let, jejich zakladetelé se rekrutovali z řad členů gangu Chicano. Členové gangu jsou občas přezdívány jako Mexikanemi, což lze přeložit z jazyka Nahuatl jako "Kdo chodí s Bohem ve svém srdci". Členové gangu prokazují jistou úctu k dědictví Aztéků a Mayů, to ale nic nemění na faktu, že jejich hlavní činností jsou ilegální sázky, obchod s drogami, prostituce, pašování, obchod se zbraněmi, loupeže, násilná trestná činnost, zastrašování svědků, vydírání, vraždy. Tyto aktivity provádí gang jak uvnitř věznic, tak i mimo ně.
Podle Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) má mexická mafie na svědomí i vraždy, které jsou připisovány gangu Arian Brotherhood.
La Eme a Arian Brotherhood jsou totiž spojenci proti afroamerickému gangu  Black Guerilla Family. Prvních pouličních zločinů se se La Eme dopustila v roce 1971. Běloch jménem Joe "Protéza" Morga, byl respektovanou osobou mexického podsvětí a stal se vysoce postaveným členem mexické mafie. Jeho propojení s drogovými dealery pomohlo připravit základnu pro distribuci narkotik v celé Kalifornii. V roce 1995 federální úřady Spojených Států Amerických obvinily 22 členů mexické mafie a to na základě vyšetřování, které bylo zahájeno na popud protikorupčních organizací.Členové mafie byli obviněni z trestných činů únosů, vydírání a vražd. Jeden ze zatčených Benjamin "Topo" Peters byl údajně nejvýše postaveným členem mexické mafie. Vysoce postavení členové gangu La Eme, kteří jsou zavřeni na samotce 23 hodin každý den, stále komunikují se svými spolupracovníky. Jsou schopni domluvit se prostřednictvím odposlechů, kdy vyklepávají domluvený kod na vodovodní potrubí ve vězení, nebo pomocí pašovaných dopisů. Od členů mexické mafie se očekává určitá loajalita vůči gangu, odmítnutí nebo nedokončení zadaného úkolu je trestán smrtí. Podle jakési nepsané ústavy gangu může být zabit člen gangu, který se dopustí jednoho z následujících přestupků:
1. udavačství policii
2. homosexualita
3. zbabělost
4. prokázání neúcty vůči členům gangu
Žádné komentáře